Gönen Belediyespor, Aytaç Yaka’ya Emanet

Yalova’nın genç ve başarılı teknik direktörlerinden Aytaç Yaka’nın son durağı belli oldu. Son olarak başkent ekibi Çubukspor’u çalıştıran başarılı çalıştırıcı 2022-2023 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 12. Grupta mücadele eden Gönen Belediyespor’la anlaşma sağladı.

Gönen Belediyespor, Aytaç Yaka’ya Emanet

Yalovaspor’da yaşadığı şampiyonlukla büyük sükse yapan Yaka, Balıkesir’e giderek yeni takımının tesislerini gezerken ardından kendini Gönenli yapan imzayı attı.

2019-2020 sezonunda Yalovaspor'la Bölgesel Amatör Ligi'nde şampiyonluk yaşayan, 3. Lig'de de bir süre yeşil-kırmızılıları çalıştırdıktan sonra Kullar 1975 Spor Kulübü ile BAL play-off heyecanı yaşayan Yalovalı teknik adam son olarak Ankara Çubukspor'u çalıştırdı.  Yalovalı başarılı ve genç teknik direktörlerinden Aytaç Yaka, 2022-2023 sezonunun geri kalan bölümü için BAL 12. Grup takımlarından Gönen Belediyespor'la sürdürecek.

Anlaşma sonrasında Yeşil Beyazlı kulübün sosyal medya hesabı üzerinden, ”Ailemize Hoşgeldin Aytaç Yaka. Kulübümüz kariyerinde, Yalovaspor'u 2019-2020 sezonunda şampiyon yaparak 3. Lige çıkartan ve 2020-2021 sezonunda Kullar takımıyla playof oynama başarısı gösteren Teknik Direktör Aytaç Yaka ile anlaşmıştır. Anlaşmanın iki tarafa da hayırlı olmasını dileriz” paylaşımı yapıldı.  

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE