Güreşlerin Kaderi 6 Haziranda Belli Olacak

Türkiye Güreş Federasyonu(TGF) Başkanı Musa Aydın, 2020 yılındaki yağlı güreşlerinin kaderinin 6 Haziranda yapılacak toplantıyla belli olacağını söyledi.

Güreşlerin Kaderi 6 Haziranda Belli Olacak

İlimizde şölen havasında düzenlenen ve sloganı Kırkpınar’ın yolu Fevziye’den geçer olan Tarihi Fevziye Yağlı Güreşleri’nin ve  Edirne düzenlenen Yalova’dan ise başpehlivanlıkta Semih Turgut’un ve alt boylarda birçok güreşçimizin mücadele edeceği Kırkpınar’ın akıbeti bu toplantıda netlik kazanacak.

2019’da 113. Fevziye Yağlı Güreşlerini Fatih Atlı’yı yenen Orhan Okulu kazanırken, Semih Turgut’unda yer aldığı 658. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Ali Gürbüz şampiyon olmuştu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs(COVİD-19) salgını nedeniyle hemen hemen bütün spor organizasyonları iptal edildi. 659 yıllık bir geçmişe sahip olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin kaderi de önünüzdeki ay yapılacak toplantı sonrasında belirlenecek. TGF Başkanı Musa Aydın, Kırkpınar'ın düzenlenebilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin düzenlenmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Musa Aydın, “Tüm dünya çok önemli bir süreçten geçiyor. Yağlı güreş bizim kültürümüz. Özellikle Kırkpınar 659 yıllık bir geçmişe sahip. Biz bu organizasyonun yapılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ancak, Bilim Kurulumuz ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleriyle, Spor Bakanlığımızın alacağı kararlar çok önemli. Kırkpınar konusunda 6 Haziran tarihinde yapacağımız toplantıda net bir sonuç ortaya çıkacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 00:43
YORUM EKLE

banner137

banner138