İsmail Ar gün sayıyor

28 Ağustos'ta start alacak olan Londra 2012 Paralimpik Oyunları'nda yer alacak tek Yalovalı olan İsmail Ar oyunlar için gün saymaya başladı.

İsmail Ar gün sayıyor
Tekerlekli Basketbol A Milli takımında yer alan İsmail Ar Londra 2012 Paralimpik Oyunları hazırlıklarını sürdürüyor.

2005 yılında kurulan Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nde spor hayatına başlayan İsmail Ar burada gösterdiği performans sonrasında Tekerlekli Basketbolun dev takımı Galatasaray’a transfer olmuştu. İsmail Ar Galatasaray’a transfer olmasından sonra Türkiye Süper Ligi şampiyonluğu Avrupa Şampiyonlar Lig ive Kıtalar Arası şampiyonlukları yaşamıştı.

İsmail Ar Galatasaray formasıyla 2011-2012 basketbol sezonunda ise Tekerlekli Basketbol Türkiye Süper Ligi’nde üst üste 6. Şampiyonluk sevincini tattı.

İsmail Ar’ın başarısını tebrik eden Yalova Ortopedikler Spor Kulübü Başkanı Alpaslan Erkoç,” Ayrıca tekerlekli sandalye Türkiye A Milli basketbol takımımıza da Londra'daki Paralimpik Olimpiyatlarında sonsuz başarılar diler, kulübümüzün yani YOSK'un eski sporcusu olan İsmail  Ar'ın da elinden gelen en iyi gayreti göstererek milli takımımıza katkı sağlayacağı inancı içerisindeyim. YOSK ve Yalova halkı olarak bu olimpiyatlarda İsmail Ar'a canı gönülden başarılar dilerim” demişti.

YORUM EKLE

banner137

banner138