“Kimyamızı oturtup seri galibiyetler almak istiyoruz”

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi(TKBL)’ne 2022-2023 sezonuna mağlubiyetle başlayan HDİ Sigorta Yalova VİP’te başantrenör Furkan Sağlık, önemli açıklamalarda bulundu.

“Kimyamızı oturtup seri galibiyetler almak istiyoruz”

Takım kimyasını bir an evvel oturtmak istediklerini belirten başarılı koç, ardından seri galibiyetler almak istediklerini belirtti. Bu sezon TKBL’de çok sert takımların olduğuna değinen Sağlık, bu sertliğe ayak uydurmaları gerektiğini de söyledi.

Öte yandan temsilcimizde DİBA maçında bileğindeki sakatlığı nükseden Miray Uzunoğlu'nun iki hafta sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

“Ligin sertliğine cevap verebilmemiz lazım”

HDİ Sigorta Yalova VİP Başantrenörü Furkan Sağlık,” Ankara deplasmanı açılış maçımızdı. Kazanmak istiyorduk. Miray, Nazlı ve Başak’ın sakatlıklardan dolayı antrenmanlara katılamaması, maça istenilen seviyede hazırlanmamıza engel oldu. Açıkçası bu sezon ligde çok sert takımlar var. Bizim bu sertliğe cevap verebilmemiz için çok antrenman yapmamız lazım. Diğer takımlara göre daha geç açtığımız için birlikte yeterince antrenman yapamadık. Tabii ki bu da saha içi organizasyonlarımıza yansıyor. Antrenman yaparak biran önce takım kimyamızı oturtup seri galibiyetler almak istiyoruz” diye konuştu.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE