Maçlar 31 Mart ve 1 Nisanda Oynanacak

Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanı Sultan Eyüboğlu, 31 Mart Pazar günü Mahalli İdareler seçimleri dolayısıyla amatör maçların 30 Mart Cumartesi Günü ve 1 Nisan Pazartesi günü oynanacağını söyledi.

Maçlar 31 Mart ve 1 Nisanda Oynanacak

Süper Amatör Küme, 2. Amatör Küme A Grubu ile U-19 Ligi Final Grubu, U-16 ve U-14 Liglerinin bu hafta oynanacağını belirten Eyüboğlu, 2.Amatör Kümede B ve C Grupları müsabakalarının oynanmayacağına dikkat çekti.

Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanı Sultan Eyüboğlu,” 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimleri nedeni ile İl Futbol Tertip Komitesi kararı gereği Yalova amatör futbol liglerinde tüm müsabakalar 30 mart 2019 cumartesi günü ve 1 Nisan Pazartesi oynanacaktır. Özellikle Süper amatör Kümenin Bölgesel amatör Küme ile aynı tarihte bitmesi gerektiği için kulüplerimizi zorlayacak olsa da müsabakaların geriye bırakılması seçeneği olamamıştır. Türkiye Futbol Federasyonu amatör işler müdürlüğü ile yaptığım görüşme neticesinde belli önlemlerin alınması durumunda müsabakaların cumartesi oynatılması hususunda resmiyet açısından sorun bulunmamaktadır. Gönül isterdi ki kulüplerimizin tamamı lig planlamamıza sezon başı uymuş olsalar ve bu şekilde “iki ayağımız bir pabuca girmesine” gerek kalmasın. Bu itibarla hafta sonu Süper Amatör Küme, 2.Amatör Küme A Grubu, U19 ligi Final Grubu, U16 ve U14 liglerinde müsabakalarımız oynanacak olup; 2. Amatör Küme B-C Gruplarında müsabakalar oynanmayacaktır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138