“Mental Olarak Çaba Sarf Etmemiz Gerekiyor”

Semt77 Yalovaspor Başantrenörü Hakan Yavuz, 92-85 kaybettikleri Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket maçı sonrasında takımıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

“Mental Olarak Çaba Sarf Etmemiz Gerekiyor”

Mental olarak çaba sarf etmemiz gerekiyor diyen tecrübeli koç, “Sadece bedenlerin çalışarak değil de beyinlerle ilgili özel bir şeyler yapmam gerektiğine inanıyor ve yapılacağını da söyleyebilirim” dedi.

“Çok iyi çalışıyor, iyi maç oynuyoruz ama kırılma noktalarında teslim oluyoruz”

Basın toplantısında yerli oyuncularıyla ilgili eleştirilerde bulunan Semt77 Yalovaspor Başantrenörü Hakan Yavuz,” İki önemli takımın maçında rakibin starlarını ilk yarı durdurabildik. Ancak soyunma odası ve devre arasında yerli oyuncuların devreye girmemesi konusunda konuşma yaptım. Rakipte yerli oyuncu olarak o kadar çok elinde silahı var ki; üç ve dördüncü periyotlarda taşın altına ellerini sokacaklarının farkındaydık. Yine de bizim hücumda isabet ettiremediğimiz periyotta onların bize aynı şekilde üçlükle karşılık vermeleri, bizi oyundan geri düşürdü. Takımımızın belki en büyük psikolojik sıkıntısı bu. O anda tekrardan geri dönüş yapamıyoruz. Bu biraz mental konu. Bir de Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’teki gibi takımımızda yerliler arasında lider oyuncu tipinin olmayışı. O nedenle de bizim molalarda toparlanmamız gerçekleşemiyor. Oyun içerisinde birbirini itecek çapta değiliz. Bunun üstünde duracağız. Pazartesi’den itibaren benim takım üzerinde duracağım konu bu olacak. Çok iyi çalışıyoruz. Maçı iyi oynuyoruz. Ama kırılma noktalarında çok çabuk teslim oluyoruz. Bu beni bir koç olarak çok rahatsız ediyor. Böyle önemli maçları kırılabilirsin ama geri gelebilirsin. Kırdırmazsın kendini, bükülürsün. O nedenle de bu tip mücadeleleri kazanmamız için biraz daha mental olarak çaba sarf etmemiz gerekiyor. Burada da tabii ki iş bize düşüyor. Sadece bedenlerin çalışarak değil de beyinlerle ilgili özel bir şeyler yapmam gerektiğine inanıyor ve yapılacağını da söyleyebilirim” diye konuştu.

YORUM EKLE