Milliler Tacikistan’ı devirdi

2018 Futsal Avrupa Şampiyonası Elemelerine hazırlanan Futsal Milli takımımız Yalova’da oynadığı hazırlık maçında Tacikistan’ı 5-4 yendi. Ay Yıldızlılar 23 Şubat Perşembe günü yine Tacikistan ile Yalova’da 90. Yıl Spor Salonunda ikinci bir hazırlık maçı yapacak. Türkiye’nin gollerine Cem Keskin (2), Cihan Özcan (2) ve Muhammet Altunay kaydetti.

Milliler Tacikistan’ı devirdi

Türkiye:5 Tacikistan:4


2018 Futsal Avrupa Şampiyonası Elemelerine hazırlanan Futsal Milli takımımız Yalova’da oynadığı hazırlık maçında Tacikistan’ı 5-4 yendi. Ay Yıldızlılar 23 Şubat Perşembe günü yine Tacikistan ile Yalova’da 90. Yıl Spor Salonunda ikinci bir hazırlık maçı yapacak. Türkiye’nin gollerine Cem Keskin (2), Cihan Özcan (2) ve Muhammet Altunay kaydetti.90. Yıl Spor Salonunda oynanan hazırlık maçının ilk yarısını Tacikistan 3-2 üstün kapattı. İkinci yarıda toparlanan Futsal Milli takımımız Cem Keskin’in ve Cihan Özcan golleriyle sahadan 5-4 galip ayrılmayı başardı.
Maç sonunda değerlendirmede bulunan Futsal Milli Takımı Teknik Direktör Sercan Görgülü,” Tacikistan ile hazırlık maçı oynadık. İki takım da birbirini tanımıyordu. Maç başladıktan sonra ancak ilk yarının sonlarında birbirimizi tanıdık. İkinci yarıda da biraz daha oyun değişikliğimizle karşılaşmayı kazandık. Bizim amacımız tabii ki bu müsabakayı kazanmak değil. Nisan ayının başında Kocaeli’nde ev sahipliğimizde yapılacak Rusya, Fransa ve Slovakya’nın ve bizim katılacağımız Avrupa Şampiyonası eleme müsabakaları var. Oraya hazırlanıyoruz. Buradaki eksiklerimizi de o organizasyona kadar tamamlayıp, daha iyi skorlar almanın peşindeyiz. Yalova’da Tacikistan ile bir hazırlık maçımız daha var. Yine en iyi oyunumuzla en iyi skoru almaya çalışacağız” dedi.

YORUM EKLE