Minderin Sultanları 2. Etaba başladılar

Türkiye Genç ve Yıldız Bayan Güreş Milli Takımı'nın Azerbaycan’da yapılacak Dünya Şampiyonası için 2. Etap çalışmalarına Yalova’da start aldı.

Minderin Sultanları 2. Etaba başladılar
Türkiye Güreş Federasyonu tarafından alınan karar doğrultusunda ilk etap çalışmaların yapıldığı Yalova’da özellikle sporcuların hazırlık aşaması açısından faydalı geçen milli takım kampının ikincisi start aldı. Genç ve Yıldız Bayanlar Milli Takım Kampı'nın 20 Ağustos tarihine kadar süreceği ve yıldız bayanların, daha sonra Azerbaycan'a geçerek Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edeceği kaydedildi. Ayrıca Eylül ayındaki Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek genç bayanlar da, 20 Ağustos tarihinden sonra bir süre daha Yalova'da kalak ve çalışmalarını sürdürecek.

Aralarında Yalovalı sporcu Aybüke İmancı'nın da bulunduğu yıldız bayanlar, 18 güreşçi ile antrenmanlara devam edecek. Yalovalı antrenör İlhan Şenlik'in yanı sıra, Selahattin Kahraman ve Adem Kesici, bu kampta antrenör olarak görev alacak. Alev Yurduseven de masöz olarak kampta bulunacak. Genç bayanlar ise 15 sporcu ile kamp hazırlıklarını yürütecek. Yalovalı güreşçi Sümeyye Sezer de bu kampta yer alacak. Teknik Sorumlu İsmail Kosukoğlu'nın dışında gençlerde Yılmaz Arslan, Ali Osman Kara, Süleyman Kenger ve Yalovalı Dilek Erdoğan görev yapıyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138