Minik yelkenciler Mete’yi ziyaret etti

Yalova Su Sporları ve Yelken Kulübü Başkan Yardımcısı ve antrenörü Mustafa Deviren ve sporcular Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete’yi makamında ziyaret ettiler. Kocaeli’nde gerçekleştirilecek Türkiye Federasyon Kupası öncesinde Cengiz Mete’yi ziyaret eden minik yelkenciler katılacakları şampiyona hakkında bilgi verdiler.

Minik yelkenciler Mete’yi ziyaret etti
Yalova’nın su sporları konusunda elverişli olduğuna dikkat çeken  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete, “Yalova, su şehri olması dolayısıyla su sporlarına elverişli bir kent. Ancak bu sporla uğraşanların sayısı oldukça az. Bu spor branşının gelişebilmesi için ilerleyen günlerde çalışmalarımız olacak. Bir spor branşında başarı olabilmesi için nasıl tesisleşme önemliyse, su sporları ve yelkende de aynı şekilde tesisleşmenin olması gereklidir.Yalova’nın, su sporlarıyla adının anılması lazım. Burada bir organizasyon düzenlenmesi için de tanıtım ve sponsorlarla görüşme olabilir” dedi.

Yalova Su Sporları ve Yelken Kulübü Başkan Yardımcısı ile Antrenörü Mustafa Deviren ise kulüp olarak Yalova’nın, bu branşta adının duyulması için mücadele ettiklerini ve son dönemlerde, sporcularının başarılar kazandıklarını dile getirdi. Bugüne kadar kulüplerinin 90 sporcu yetiştirdiğinin altını çizen Deviren, altyapı ve tesisleşmenin olmasıyla beraber bu sayının artacağına inandığını söyledi.

YORUM EKLE

banner137

banner138