“Mücadelemize Devam Edeceğiz”

4-11 Ekim 2020 tarihleri arasında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde gerçekleştirilecek Erkekler Federasyon Kupası öncesinde Semt77 Yalovaspor Genel Menajeri Murat Dönmez birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

“Mücadelemize Devam Edeceğiz”

Takım için büyük şans olan deneyimli koç Murat Yolcu ve teknik ekibinin hazırlamış olduğu programa göre hem Türkiye Basketbol Ligi’ne hem de Erkekler Federasyon Kupası’na hazırlandıklarını belirten Dönmez, Kocaeli’nde kupayı kazanarak sezona başlamanın iyi bir başlangıç olduğunu dile getirerek ana hedeflerinin ise ligde başarılı olduğunu söyledi.

“Federasyon Kupasını Kazanarak  Sezona Başlamak İyi Bir Başlangıç Olur”

Semt77 Yalovaspor Genel Menajeri Murat Dönmez,” Erkekler Federasyon Kupası öncesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor ve BUDO Gemlik Basketbol’un katıldığı özel bir turnuvaya katıldı.  Orada birbirinden çekişmeli geçen 3 maç oynadık ve bu maçların tamamını kazandık. Turnuvanın oldukça verimli geçtiğini düşünüyorum. Maçların sonucunu çok önemsemiyoruz asık önemli olan eksiklerimizi görme rakiplerimizi tanıma fırsatı yakaladık. Transferi şimdilik tamamladık. Takımımızda altyapımızdan yetişmiş 2 gencimizi de monte ederek gelecek adına da doğru yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Takım içindeki arkadaşlık ve uyum müthiş. Biz Basketbolu ve Yalova’yı seven büyük bir aileyiz. Başta kulüp başkanımız Orbay Tuna olmak üzere bütün yönetimdeki arkadaşlarımızın takıma olan inancı ve desteği büyük.3 Ekimde Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yapılacak olan Erkekler Federasyon Kupasını da Lig maçlarından öncesi çok önemli bir hazırlık turnuvası olarak görüyoruz. Federasyon Kupasının Kartepe’ye alınması ve organizasyonun izole  ortamda oynanacak olması çok yerinde bir karar oldu. Federasyonumuza bu almış oldukları karardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Pandemiden dolayı hepimiz basketboldan çok uzak kalmıştık. Özellikle sporcuların 5 ay ara verdikten sonraki geçirecekleri hazırlık  döneminin önemini biliyoruz. Turnuva öncesi sakatlanan Şahin ve turnuvada hafif bir sakatlık geçiren Talat’ın da aramıza dönmesiyle tam takım olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 3 Ekim Cumartesi Kartepe’de son antrenmanımızı gerçekleştireceğiz. Biz hedefleri olan bir takım yarattığımızı düşünüyoruz. Hedeflere ulaşmak için adım adım ve üstüne koyarak ilerlemek istiyoruz. Federasyon kupasında Finalspor, İstanbul Sigortam.Net ve Gemlik Basketbol takımları yer alıyor. İlk hedefimiz guruptan çıkmak ve ilerleye bildiğimiz noktaya kadar devam etmek. Federasyon kupasını kazanarak  sezona başlamak iyi bir başlangıç olur. Ama unutulmaması gereken hedeflerimize ulaşabilmek adına sezonu iyi bitirebilmek” dedi.

“Doğru Yönetildiğimizi BSL Başvurumuzda Ortaya Koyduk”

Basketbol Süper Ligine başvuru süreciyle ilgili olarak Dönmez,” Kısaca Süper Lige başvurumuza ve sonrasına da değinmek istiyorum.2020-2021 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi’nden çekilme kararı alan Bandırma Basketbol  takımının  yerine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu’nun yeni bir başvuru süreci açılmasına yönelik verilen süre içerisinde Semt77 Yalova Spor Basketbol Kulübü olarak yapmış olduğumuz lisans başvuru dosyaları, Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı ile Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Talimatı’nda aranan koşullar yönünden hazırlamış olduğumuz başvuru dosyası incelenmiştir ve bütün koşulların eksiksiz tamamladığı tarafımıza bildirilmiştir. Bu yapmış olduğumuz Süper Lig başvurusu ve federasyonumuzun istemiş olduğu Süper Lig katılım koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmiş olmamız kulüp olarak ne kadar doğru yönetildiğimizin ve organizasyonumuzun ne kadar başarılı olduğunun somut bir göstergesidir. Bu konuyla ilgili aldığımız övgülerde bizleri memnun etmiştir” diye konuştu.

“Fethiye’ye BSL’de Başarılar Diliyoruz”

TBF Yönetim Kurulumuz; talimatlardaki koşulları sağlayan başvuru yapan üç kulüp arasında, 2019-2020 sezonu TBL sıralama önceliğini dikkate alarak Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü'nün ING Basketbol Süper Ligi’ne alınmasına karar vermiştir. Federasyonumuzun almış olduğu bu karara saygı duyuyoruz ve Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Kulübü’ne de ING BSL’de başarılar dileriz. Son olarak; Biz her zaman olduğu gibi Yalova’mıza yakışır şekilde sahada terimizin son damlasına kadar mücadelemize devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE

banner137

banner138