Mutlu Çocuk Akademisi’nde Satranç Şov

Mutlu Çocuk Akademisinde satranç eğitimi alan 42 öğrenci, 2.Geleneksel Yılsonu Satranç turnuvasında birbirleri ile karşılaştı.

Mutlu Çocuk Akademisi’nde Satranç Şov
Eğitim öğretim yılı boyunca dolu dolu aldıkları satranç eğitimlerinin sonunda öğrendiklerini uygulama imkanı bulan mutlu çocuklar yetişkinler kadar profesyonel bir karşılaşma geçirerek hem eğlendiler hem de heyecan dolu dakikalar yaşadılar.

Mutlu Çocuk Akademisi Kurucu Müdürü Zeynep Dümdüz,’’ Gerek Türkiye’de gerek yurtdışında yapılan birçok araştırma satrancın akademik başarıya doğrudan katkısı olduğunu gösteriyor. Erken yaşta başlatılan satranç çocuklarımızın en başta öğrenmesi gereken şeylerden biri olan  odaklanma sorununu ortadan kaldırıyor. Çocuklarımız çok akıllı olabilirler, fakat odaklanma ciddi çalışma gerektirir. Satranç oynamak  oyun yolu ile odaklanmalarını öğretiyor. Satranç ile yaşam arasında hiçbir oyunda olmayan bir benzerlik vardır. Satranç, bizzat hayatın gerçeklerinden esinlenerek ortaya çıkmış bir oyundur. Yaşamda var olan ve hep var olacak mücadelenin tahta üzerinde anlatımıdır. Bu nedenlerle okulumuzda hazırlık sınıflarında satranç eğitimini çok önemsiyoruz’’ dedi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138