Periler ilk hafta rakibi Burhaniye Belediyesi

Bu sezon 30 takımın 3 farklı grupta mücadele edeceği Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi’nin fikstürü belli oldu. A Grubunda yer alan temsilcimiz VİP Atakent Hastanesi Gençlikspor Kulübü ilk haftada deplasmanda Burhaniye Belediyesi ile karşılaşacak.

Periler ilk hafta rakibi Burhaniye Belediyesi
Daha önce yapılan kura çekiminde gruplar belli olurken, Kayseri’de oynan Play-Out müsabakaları sonrasında TKB2L Grupları’nda Play-Out 3.’sü olarak adlandırılan takım Güre Belediyesi oldu ve C Grubu’ndaki yerini aldı. Play-Out 4.’sü olan Burhaniye Belediyesi ise TKB2L’de A Grubu’nda mücadele edecek.

13 Ekim’de 3 grupta başlayacak ve çift devreli lig usulüyle oynanacak normal sezonun sonrasında gruplarında ilk 6 sırada yer alan takımlar yola devam ederken ikinci aşamaya geçilecek ve 6’lı 3 grupta 18 takım mücadele edecek. Bu aşamada gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlar 6’lı finallerde oynama hakkını elde edecekler. Tek devrili lig usulüne göre bir şehirde oynanacak final grubunun sonunda ise TKBL’ye yükselecek 2 takım belli olacak.
Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi’nde yer alan Temsilcimiz VİP Atakent Hastanesi Gençlikspor Kulübü’nün grubu şu şekilde:

Dizdarspor

MKP Çeltikçi

Altay Konak Belediyesi

Nallıhan

Burhaniye Belediyesi

Adana Botaş Gençlik

VİP Atakent Gençlik

Karaman Esnaf Barış

Bakospor

55 Gençlik

Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi ilk hafta müsabakaları şöyle;

Dizdarspor-Bakospor

Burhaniye Belediyesi- VİP Atakent

55 Gençlik-Nallıhan

Altay Konak Belediyesi-Adana Botaş

Karaman Esnaf  Barış-MHP Çeltikçi

YORUM EKLE

banner137

banner138