Raketler Atatürk ve Yürüyen Köşk İçin Mücadele Etti

Yalova Tenis Kulübü tesislerinde düzenlenen  “Atatürk ve Yürüyen Köşk” Ulusal Tenis turnuvası çeşitli illerden gelen 100'ün üzerinde sporcunun katılımı ile noktalandı. “Ben sporcunun zeki,çevik ve ahlaklısını severim” sözünün ışığında düzenlenen turnuvada sporcular bu anlamı büyük kupaya sahip olabilmek için ter döktü.

Raketler Atatürk ve Yürüyen Köşk İçin Mücadele Etti

Turnuva sonrası erkekler kategorisinde 30+ finalist  Orhan Taştan  olurken şampiyon Yılmaz Egemen Balkan , 35+ ‘da Anıl Gür finalist, Sedat Alemdağ ise şampiyon , 40 + Orun Dinç finalist, Korhan Demirel şampiyon, 45 + finalist Ercan Peker, şampiyon ise Erhan Eşref , 50+ erkek 1.Grup finalisti Turgut Gürbüz ,şampiyon İrfan Amasyalı, 2 .Grup finalisti Abdurrahman Şengül , Şampiyon Ramazan Akyol, 3.Grup finalist Bilgin Yurdakul ,şampiyon Mustafa Kır, 55+ 1.grup finalisti Turan Gül ,şampiyon Haydar Metin ,2.grup finalisti Bahadır Dedeoğlu şampiyon Ayhan Yıldırım, 60 + da finalist Macit Keleşer ,şampiyon ise Nedim Akılveren oldu. Kadınlarda ise  35+ Duygu Biçer finalist , Seval Açış Otaner şampiyon olurken, 45+ Şule Arslan finalist, Sevgi Ataç şampiyon, 50+ Zöhre Emin finalist olurken şampiyonluğu Şebnem Durukan kazandı.

Türkiye'nin bir çok ilinden gelerek turnuvada yer alan tüm sporculara teşekkürlerini sunan YTK Kulüp Başkanı Ünsal Kıran " Yalova’ya olan sevgisini “Yalova benim kentimdir”    diyerek tescilleyen Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve  yine O’nun talimatıyla yanındaki ağacın bir dalı kesilmesin diye raylar üzerinde yürütülen  çevrecilik abidesi Yürüyen Köşk’ün adını vererek altıncısını düzenlediğimiz bu turnuva bizler için büyük gurur kaynağıdır. Hem Atatürk’ün hatırasını yaşatmak hem de O’nun yeşile ve doğaya ne kadar önem verdiğini gelecek nesillere aktarmak adına “Atatürk ve Yürüyen Köşk”  turnuvasını gelenekselleştirdik. Turnuvamizda bu yıl 100'ün üzerinde sporcu katılım sağladı. Turnuvamızda yer alan tüm sporculara şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ederiz" dedi.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE