Satranç’ın şah ve matları madalyalarını aldı

Yalova Satranç İl Temsilciği’nin yılı faaliyet programında yer alan 23 Nisan Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası son buldu. Şuana kadar Yalova’da yapılan satranç turnuvalarının en geniş kapsamlısı olan 23 Nisan Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası’nda zafere ulaşanlara madalyaları tören ile verildi.

Satranç’ın şah ve matları madalyalarını aldı
6, 7-8, 9-10, 11-12 ve 13-14 yaş kız-erkek kategorilerinde toplamda 369 sporcunun yarıştığı turnuva çok renkli görüntülere sahne oldu. Dereceye giren sporculara madalyalarını Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete, Spor Şube Müdürü Hazan K. Kardaş ve Satranç İl Temsilcisi Nezir Uyrun verdi.

Organizasyon ile ilgili konuşan Satranç İl Temsilcisi Nezir Uyrun, “Başvuruları bir gün öncesinden kapatmamıza rağmen hala katılım için talepler oldu. Katılım sayısının 369 sporcu olması Yalova ilinin Satranca olan ilgisini açık bir şekilde gösteriyor. Zaten Satranç branşı, Yalova ilinde hem lisanslı hem de faal sporcu sıralamasında birinci sırada. Ayrıca Türkiye genelinde nüfusa oranla en çok lisanslı ve faal sporcu sayısı ilimiz Yalova’da bulunmaktadır. Turnuvada çocuk ve gençlerimizi katılıma teşvik etmek amacıyla ilk 10’a giren tüm sporculara madalya verdik. 6 yaş grubunda ise tüm katılımcılara madalya verdik. Destek ve çalışmalarımızın arttığı takdirde bu sayıları çok daha yukarı çekip ülkemize yetenekli Satranç sporcuları yetiştirebiliriz” dedi.

Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise dereceye giren tüm sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

YORUM EKLE

banner137

banner138