Semih Turgut Sancaktepe’de Kürsüye Çıktı

Yalova Belediyesi’nin başpehlivanı Semih Turgut, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'nde kürsüye çıkmayı başardı.

Semih Turgut Sancaktepe’de Kürsüye Çıktı

Bu yıl 26’ıncısı düzenlenen Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar, altın kemer için kıyasıya mücadele etti. Küçük boylar dâhil yaklaşık 500 pehlivanın katıldığı müsabakalara Şehit Er Selim Topal’ın isminin verildiği güreş alanı ev sahipliği yaptı. Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'nde finalde Serdar Yıldırım'ı mağlup eden Serhat Balcı altın kemerin sahibi olurken Semih Turgut’ta üçüncü olma başarısı gösterdi.

Sancaktepe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Sancaktepeli Şehit Er Selim Topal'ın isminin verildiği güreş alanının ilk kez ev sahipliği yaptığı 26. Sancaktepe Geleneksel Yağlı Güreşleri'nde son Kırkpınar başpehlivanı Cengizhan Şimşek ve 2.si Mustafa Taş'ın yanısıra Kırkpınar'da Başpehlivanlık kazanmış Ali Gürbüz, Recep Kara, Fatih Atlı ve Semih Turgut gibi yağlı güreşlerin önde gelen başpehlivanı kol bağladı.

Düzenlenen Güreş Festivali'ne ise Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Başkan Şeyma Döğücü’de takip etti. Sancaktepe yağlı güreşleri ağalık seçimini Tülay Orhun kazanarak Sancaktepe Yağlı Güreşleri’nin ilk kadın ağası oldu.

Serhat Balcı’nın şampiyon olduğu 26’ıncısı düzenlenen Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri’nde Serdar Yıldırım ikinci, Semih Turgut’ta üçüncü olma başarısı gösterdi.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE