Şeydanur Utuş Milli Takıma Girebilmek İçin Ok Atacak

Türkiye Okçuluk Federasyonu (TOF)’nun bu sezonki faaliyetleri arasında yer alan 2022 Salon Federasyon Kupası’na Samsun ev sahipliği yaptı.

Şeydanur Utuş Milli Takıma Girebilmek İçin Ok Atacak

Türkiye’nin en iyi sporcularının yarıştığı müsabakada ilimizi temsil eden Şeydanur Utuş 569 puan alarak Avrupa Şampiyonası takım seçmesine katılmaya hak kazandı.
Samsun İlkadım Okçuluk Tesisleri'nde gerçekleştirilen müsabakalarda 109 kulüpten 706 sporcu ter döktü. Türkiye’nin en iyilerinin yer aldığı turnuvada Yalovalı sporcularda mücadele etti. Yalova Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü sporcusu Şeydanur Utuş da Yalova’yı temsilen yarıştı. Başarılı atışlar gerçekleştiren Utuş toplandığı 569 puanla Avrupa Şampiyonası takım seçmesine katılmaya hak kazandı. Utuş’u ilk kutlayan isim ise Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç oldu. Kılıç genç sporcusu ve antrenörü Efrahim Canfes’i tebrik etti.

2023 Salon Milli Takım Seçme Yarışması 14 - 15 Ocak 2023 tarihleri arasında yine Samsun, İlkadım Okçuluk Tesislerinde gerçekleştirilecek. Yalovalı sporcu Şeydanur Utuş da bu seçmede yer alarak Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan takımda yer almaya çalışacak.

YORUM EKLE