Sportif Parkurlar Belirlendi

Yalova Valiliği il genelindeki 12 noktayı su üstü sporları ve yamaç paraşütü için Turizm Amaçlı Sportif Parkur olarak belirledi. Yalova Kültür ve Turizm il Müdürü Şeref Tali bu alanlar dışında belirtilen sporların yapılmasının yasak olduğunu belirtti.

Sportif Parkurlar Belirlendi

Yalova’da turizm amaçlı olarak su üstü ve yamaç paraşütü sporlarının yapılabilmesine yönelik parkur belirleme çalışmaları netleşti. Bu kapsamda 12 nokta bu sporlar için ayrıldı. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Yalova Kültür ve Turizm il Müdürü Şeref Tali ise, “23.02.2011 tarih ve 27855 sayılı ‘Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliği’nin 7. Maddesi gereğince,  Valilik Makamının 30.03.2018 tarih ve 277485  sayılı olurlarıyla İlimiz merkez ve ilçe ve beldelerinde su üstü sporları ve yamaç paraşütü sporlarının yapılacağı 12 parkur alanı belirlenmiştir. Turizm amaçlı sportif faaliyetler,  Yönetmelikte belirtilen esaslar çerçevesinde gerekli izinleri alan işletmelerce aşağıda belirtilen parkur alanlarında yapılabilecektir. Belirlenen alanların dışında faaliyette bulunan kişilerin tespiti halinde haklarında yasal işlem uygulanacaktır” dedi.

Yalova Valiliği tarafından su üstü sporların yapılacağı alanlar olarak: Yalova Tatil Park Tesisleri, Çiftlikköy ilçesi eski Sema Sitesi Önü, Çiftlikköy İlçesi Mertur Önü, Armutlu İlçesi İhlas Tatil Köyü, Armutlu İlçesi Ahmetköycüğü mevkii, Armutlu İlçesi Dereağzı, Armutlu İlçesi Yılandar mevkii, Altınova İlçesi Hersek Köyü, Altınova İlçesi Kumplaj mevkii ve Altınova İlçesi Kaytazdere Beldesi sahili ayrıldı.

Armutlu İlçesi Hakkıbey mevkii Yamaç Paraşütü ve Altınova İlçesi Bayraktepe mevkii ise bisiklet parkuru olarak belirlendi.

YORUM EKLE