Taşköprülü Karatecilerden 2 Madalya

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından organize edilen “Bursa İller Arası” Minik-Yıldız Karate Ligi’nde Taşköprü rüzgarı esti.

Taşköprülü Karatecilerden 2 Madalya

İlimizin başarılı antrenörlerinden Mehmet Güney’in yetiştirdiği sporculardan Hamza Aydoğan ve Selim Ergin, Bursa’daki dev organizasyonda kürsüye çıktı.

Yıldırım Belediyesi’nin düzenlediği Bursa İller Arası Karate Ligi Finali’nde 16 ilden 780 sporcu ter döktü. Karşılaşmaları Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel’in yanı sıra Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’da takip ederken dereceye giren sporcuları ödüllendirdi.

15 Ocak Pazar günü Yıldırım Spor Salonunda yapılan müsabakalarda Taşköprü Karate İhtisas Kulübü’nden Hamza Aydoğan 45 kiloda şampiyon olurken, Selim Ergin ise aynı kategoride ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Taşköprü Karate İhtisas Kulübü antrenörü Mehmet Güney,”  Sporcularım Hamza ve Selim’i tebrik ediyorum. 16 ilden 780 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada hem ilimizi hem beldemizi hem de kulübümüzü en iyi şekilde temsil ettiler. Katıldığımız her şampiyonada Yalova’nın adını başarıyla duyurduğumuz için çok mutluyuz. Çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Yeni başarılara 2023 yılında da imza atacağız” diye konuştu.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE