TBF, Klasman Hakem ve Değerlendiricilerini Duyurdu

Türkiye Basketbol Federasyonu’na bağlı Merkez Hakem Kurulu tarafından haziran ayında yapılan toplantının ardından 2022 – 2023 sezonunda görev yapacak Klasman Hakemleri ve Hakem Değerlendiricileri belirlendi. Buna göre A Klasmanı 41, B Klasmanı 68 ve C Klasmanı 207 hakem olarak belirlendi. Listede Yalova’dan ise tek isim yer aldı. Güney Birlik C Klasman hakem listesinde kendine yer buldu.

TBF, Klasman Hakem ve Değerlendiricilerini Duyurdu

Klasman hakem ve değerlendiricilerinin seminer tarihleri ise A Klasman Hakem ve Değerlendirici Semineri 20-22 Eylül, B Klasman Hakem ve Değerlendirici Semineri 8-10 Eylül ve C Klasman Hakem ve Değerlendirici Semineri 2-4 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tüm Seminerler Konya Grand Millennium Otelinde yapılacaktır. Seminerlere katılım konusunda herhangi bir mazeret kabul edilmeyecektir.

MHK tarafından açıklanan listede Yaşı gereği hakemliği bırakan Mehmet Keseratar dışında Duhan Köyiçi ve Ozan Çakar A Klasmanı'ndan düşürüldü. A Klasmanına yeni alınan isimler ise Göksun Öz, Fatih Güler, Çağlar Özkan, Berk Kurtulmuş ve İsmail Binbir oldu. Yalova’da yaşadığı sorunlarla Türkiye gündemine düşen Emin Moğulkoç ise A klasman da yer almayı sürdürdü.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE