Temel bugün atılıyor

Yalova’da salon sporlarına yeni renk getirecek olan yeni spor salonunun temel atma töreni 4 Eylül Salı günü gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Temel bugün atılıyor
2 yıldır Yalova’nın gündeminde olan 2012 Mayıs ayı içerisinde çalışmaların başlatıldığı 2 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonunun inşası hızlı bir şekilde devam ediyor. Salon inşaatında ki ekipler gece gündüz demeden en kısa sürede salonu tamamlamak için çaba sarf ediyorlar.

Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre yeni spor salonunun temel atma töreninin, 4 Eylül Salı günü saat 10.30’da yapılacağı kaydedildi. 450 fore kazık üzerine kurulan temel sayesinde yeni salon, olası bir depreme karşı dayanıklı olacak ve vatandaşların sığınabilecekleri yer haline de gelebilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan yetkilileri, “Yapımı süren yeni spor salonumuzun temel atma töreni, 4 Eylül Salı günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek. Mayıs ayı sonunda başlayan inşaatın temel bölümünde sona gelindi. Ekipler, gece gündüz çalışarak salonu en sağlam ve en kısa sürede yapmak için adeta gayret gösteriyor. 2 bin 500 seyirci kapasiteli yeni salonumuzun temel atma törenine ilimizdeki bütün spor kulüplerinin yöneticileri, antrenör ve sporcuları katılacaktır. Geniş katılım ile yapılacak temel atma töreninde bütün Yalovalıları görmek istiyoruz” dediler.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138