THF 2. Lig Fikstür Çekimini Erteledi

Yalova’yı Zirve Gençlik ve Spor Kulübü’nün temsil edeceği Hentbol 2. Lig fikstür çekimi Türkiye Hentbol Federasyonu(THF)’nin kararıyla ileri bir tarihe ertelendi. Temsilcimizi yakından ilgilendiren THF’den yapılan açıklamada,” 3 Aralık Perşembe günü yapılması planlanan yeni sezon fikstür çekimi, Bölgesel Ligden 2. Lige daha fazla takımın katılmasını sağlamak amacıyla ileri bir tarihe ertelenmiştir” denildi.

THF 2. Lig Fikstür Çekimini Erteledi

Zirve Gençlik ve Spor Kulübü’nün yanı sıra Reis Gıda İnebolu Spor Kulübü, AS Hentbol Spor Kulübü, Sakarya Büyükşehir Belediyespor, Ordu Gençlerbirliği, Cizre Yıldızlar Spor Kulübü, Adana Sarıçam Belediyespor, 1955 Batman Belediyespor, Gaziantep Nurdağı Şatırhöyük Ortaokulu Spor Kulübü, Çaykur Rize Spor Kulübü, Sinop Gençlerbirliği, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Kulübü, Bursagücü Gençlik ve Spor Kulübü, Ümraniye Belediyesi GSK, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Gaziantep Nesrin Mehmet Abar İlköğretim Okulu Spor Kulübü, Sivas Gençlik ve Spor Kulübü, Kadirli Savrun Spor Kulübü, Pendik Hentbol Spor Kulübü 2020-2021 sezonu Hentbol 2. Ligine başvuru yapmıştı. Geçen sezon ligde kalan ve bölgesel ligden yükselen takımlarla birlikte toplam 19 takım lige katılım başvurusu yaparken Türkiye Hentbol Federasyonu(THF) fikstür çekimini ertelerken takım sayısını arttırmayı hedefliyor.

“Transfer 31 Aralığa kadar uzatıldı”

Hentbol 2. Lig fikstür çekimini erteleyen Türkiye Hentbol Federasyonu 2020-2021 sezonu 2. Lig vize ve transfer dönemi için süre 31 Aralık Perşembe gününe kadar uzattı. 2. Lig kulüpleri transfer ve vize dönemi yapılan sağlık testleri COVİD-19 nedeniyle yaşanan aksamalardan dolayı 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı.

YORUM EKLE