‘Ufka Yolculuğun hedefleri çok önemli’

Yalova Sosyal Gelişim Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği Yönetimi, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret etti.

‘Ufka Yolculuğun hedefleri çok önemli’

Yalova Sosyal Gelişim Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği Yönetimi, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret etti.

Ufka Yolculuk için teşekkür

Yalova Sosyal Gelişim İzcilik ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Enes Atay ve dernek üyeleri, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret ederek, Ufka Yolculuk Yarışmasına verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Önemli hedefler

Yalova Sosyal Gelişim İzcilik ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Enes Atay, “Güzel bir geleceğin iyi niyetli, insaf sahibi, güzel ahlaklı, temiz kalpli ve doğru düşünen gençler yetiştirmekle mümkün olacağına inanıyoruz. Bu nedenle insanlığa değer katan bilgiye erişim yöntemleri sunarak; okuyan, düşünen, araştıran, çözümleyen ve öğrendiklerini hayata geçiren bireylerin yetişmesine katkıda bulunmayı kendimize misyon edindik. Hedeflerimiz doğrultusunda sevgi, sağduyu, adalet, bağımsızlık, doğruluk, güven, kalite ve safiyet gibi evrensel değerlerden ödün vermeksizin sağlam adımlarla yürümeyi ilke haline getirdik” diye konuştu.

“Verimli bir görüşme oldu”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yalova Sosyal Gelişim Spor ve Gençlik Kulübü'ne güzel çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Geleneksel Türk Okçuluğunun Altınova’mızda gelişimi ve gençlerimizle buluşturulması içinde verimli bir görüşme gerçekleştirdik.  Dernek yönetimine çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

880 bin kişi katıldı

Bu yılki 10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması, 2. Aşama sınavı online olarak 81 ilde gerçekleştirildi. Yarışmacılar, sınava; kişisel bilgisayar, tablet ve telefonları ile online olarak katıldılar.  “Sağlıklı Düşünmek” konulu üç eserin sorulara kaynak alındığı yarışmaya, İlkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde 880.000 kişi başvurdu.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2022, 15:16
YORUM EKLE