Yalovalı Judocular Kuşak Mücadelesi Verdi

Yalova Judo İl Temsilciliği, Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Siyah Kemer 1-2-3-4-5. Dan sınavları pandemi koşulları nedeniyle 1-15 Aralık 2020 ve 18-24 Ocak 2021 tarihleri arasında online yazılı ve 90. Yıl Spor Salonunda uygulamalı kata sınavıyla tamamlandı.

Yalovalı Judocular Kuşak Mücadelesi Verdi

Yalova genelinde kuşak sınavına Yalova Gençlikspor Kulübü, Yalova Belediyespor Kulübü, Çiftlikköy Belediyespor’dan olmak üzere toplam 19 judocu katılım gösterdi. Siyah kemer yazılı ve uygulamaları sınavlarını başarılı bir şekilde tamamlayan sporcular kahverengi kemerden 1.Dan siyah kemere terfi ederken, Yalova’da ilk kez siyah kemere yükselen judocular oldu.

Ayrıca Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü judo antrenörü Abdurrahim Kaymaz siyah kemer sınavını kazanarak 3. Dan’dan 4.Dan’a yükseldi.

Yalova’da ilk kez siyah kemere terfi eden sporcuları tebrik eden Judo İl Temsilcisi Muzaffer Varol,” Pandemi şartları altında Siyah Kemer 1-2-3-4-5. Dan sınavlarımızı gerçekleştirdik. Sınavlara katılan kulüp ve sporcularımızı tebrik ediyorum. Yalova’da ilk kez sporcularımız siyah kemere terfi etti. Ayrıca sporcularımızın gelişmesinde büyük önem arz eden emek harcayan Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü judo antrenörü Abdurrahim Kaymaz’ı kutlar ve sporcularımıza bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

YORUM EKLE