banner149

Yalovalı karateciler seminere katıldılar

Yalova’nın yetiştirdiği önemli karatecileri Dünyanın yaşayan en büyük Japon Karate hocalarından Kanço Hirokazu Kanazawa’nın İstanbul’da ki seminerine katıldılar. Seminere katılan karatecilerimiz dünyanın 1 numarasından ders alma fırsatı buldular.

 Yalovalı karateciler seminere katıldılar

 Shotokan stilinin (SKİF Shotokan Karate İnternational Federasyonu) kurucusu 10.Dan Kanço Hirokazu Kanazawa ve oğlu Nabuaki Kanazawa seminer için İstanbul'a geldi. İstanbul Büyükçekmece Gazanfer Bilge Spor salonunda  sabah ve akşam olmak üzere 2 seanslık ders verdiği seminere, çeşitli illerin yanı sıra Yalova'dan Siyah Kuşak 5.Dan Rafet Metin Çetinkaya, 4.Dan Mehmet Güney, 2Dan Halil İbrahim Yüksektepe, 2.Dan Ertuğrul Ceylan ve 1.Dan Ahmet Güney katıldı. Kendileri açısından oldukça başarılı geçen seminerin ardından çalışmalarına devam eden Yalovalı sporcular bu tür etkinliklerin ilimizde de düzenlenmesi gerektiğini söylediler.

Yalova’da Karate sporunun geliştirilmesi ve halkımıza benimsetilmesi için Kulüp bazında da çalışmalar yapıldığını belirten Karateciler, bu tip seminerlerin teknik ve taktik açıdan faydalı olduğunu ifade ettiler. Amaçlarının Milli takımlar düzeyinde sporcu yetiştirmek ve ilimizin Karate branşında tanıtılması için ilgililerden destek beklediklerini dile getirdiler.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138