Yalovaspor’da Başkanlık Koltuğuna Suiçmez Oturdu

Bölgesel Amatör Ligdeki temsilcimiz Yalovaspor Mali ve Olağan Genel Kurul heyecanını yaşadı. Yalova Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda yapılan kongre sonunda Hakan Suiçmez Yeşil Kırmızılı ekibin 29. Başkanı oldu.

Yalovaspor’da Başkanlık Koltuğuna Suiçmez Oturdu

Yalovaspor’un eksi başkanlarından Erdinç Erkorkmaz, Adnan Kırtay ve Onay Tuna’nın yanı sıra üyelerin yer aldığı Olağan Genel Kurul’da siyasi parti temsilcileri arasında sadece İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz ve Teşkilat Başkanı Talip Bayburtlu’nun katılmaması dikkat çekti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre kapsamında Divan Kurulu’nu Erdinç Erkorkmaz, Adnan Kırtay ile Tahir Aydın oluşturdu. Onay Tuna yönetiminin yönetim kurulu faaliyetleri, mali ve denetleme kurulu raporları okunurken, ibrası da oy birliğiyle kabul edildi.

“Gelin hep beraber Yalovaspor’u bir yerlere taşıyalım”

Yalovaspor’da ikinci başkanlık dönemini yaşayacak olan Hakan Suiçmez, “Son 10-12 yılda Onay Tuna başkan da dahil Yalovaspor’un yaşaması, ışıkların yanması ve bu kulübe hizmet etmek için ayakta durmaya çalıştık. Ben geçmiş başkan ve yönetimlere teşekkür ediyorum. Taşıma suyla değirmen dönmez. Biz de buraya şapkadan tavşan çıkartmaya gelmedik. Bu şehrin ilk takımının şirket gibi profesyonelce yönetilmesi lazım. Sporda birçok branşta aktif olması gerekir ki spor kulübü damgasını alması lazım. Ben Onay Tuna ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. Futbolun dışında basketbolda da Yalovaspor markası ülke genelinde ve uluslararası arenada duyulur oldu. Yalovaspor bir değerdir. Biz her anlamda destek istiyoruz. Tribündeki kardeşlerimizden de destek istiyoruz. Biz istiyoruz ki Yalovaspor’da artık spor konuşulsun, borç konuşulmasın. Burada olan ya da olmayan arkadaşlara çağrım; gelin hep beraber Yalovaspor’u bir yerlere taşıyalım. Geçmiş dönem başkanımız Onay Tuna ve yönetim kurulunun yaşadıklarını en iyi bilenlerden biri olarak; kendilerinin her zaman yanlarındaydım. Neler yaşadılar, birlikte gördük. Maddiyat bir şekilde aşılır ve çözüme kavuşur. Önemli olan maneviyat ve bu şehre, bu takıma duyulan aidiyet. Güzel işlerin başlangıcını yapmak için ‘bismillah’ dedik. Yeni yönetim kurulumuz Yalovaspor camiası başta olmak üzere; ilimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“Yeni yönetime başarılar diliyorum”

Kongre de söz alan Yalovaspor eski başkanı Onay Tuna, “Geçen sezon 3,5-4 milyon TL’lik bütçe ile şampiyonluğu zorlayan bir takım oluşturmuştuk. Şuan şampiyonluk için 7-8 milyonluk bütçe lazım. O bütçeyi de Yalova’nın karşılaması olabilir mi bilinmez. Gerçekçi olmak lazım. Paraya endeksli transfer politikası sergilemek zorunda kaldık. Böylece altyapının önemini bir kez daha gördük. Kendi şehrimizden yetişen ve il dışında oynayan birçok oyuncu var. Bunlar hep altyapıya verilen önemle oluyor. Bizler elimizden geleni yapmaya çalıştık ve yaptığımızı da düşünüyorum. Yeni başkanlığa seçilen Hakan Suiçmez ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Hakan Suiçmez başkanlığındaki Yalovaspor’un yeni yönetiminde Kartal Tekin, Murat Kalaycı, Atilla Gökalp, Ahmet Oklu, Hakan Çakır, Didem Eliaçık, Hasan Büyük, Hasan Ballı Cengiz yer alacak. Yedek üyeler Kökhan Suiçmez, Salih Özyanıkoğlu, Ayhan Benli, Haluk Mot, Osman Hökemen, Ramazan Besli seçildi.

Denetleme kurulu asil Ali Kılavuz, Onur Erdik, Hüseyin Yaylacı. Denetleme kurulu yedek: Murat Özgüven, Onur Işık, Ruhi Kaya ismi bulunuyor.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE
YORUMLAR
cem sener
cem sener - 9 ay Önce

yolun sonu gelmıştır arkadaslar yaptıgı hangı ışte basarılı olabılmış ki bu işte basarılı olsun benım gıbı guvenlikçilerın ahı uzerınde oldugu surece basarılı olamayacaksın