Yalovaspor’da Yüzler Gülüyor

20. haftada Çarşambaspor deplasmanından 2-1’lik galibiyetle ayrılan Yalovaspor’da yüzler gülüyor. 1 günlük iznin ardından Somaspor maçı hazırlıklarına start veren Yeşil Kırmızılı ekipte teknik direktör Hakan Macit ve Sportif Direktör İlkay Margılıçlı değerlendirmelerde bulundu.

Yalovaspor’da Yüzler Gülüyor

Yalovaspor’daki teknik direktörlük kariyerine 3 puanla başlayan Hakan Macit mutlu olduklarını dile getirerek Somaspor’u da yenmek istediklerini ifade etti. Soma ve Karşıyaka maçlarından 6 puan hedeflediklerini belirten Margılıçlı, Çarşamba galibiyetinden ötürü teknik heyet ve futbolcuları kutladı.

“Çok Mutluyuz”

Yalovaspor’daki teknik adamlık kariyerine 3 puanla başlayan Hakan Macit,” Çok mutluyuz. Bizim için çok güzel ve anlamlı bir başlangıç oldu. Maçın genelinde galibiyete yakın olan taraf bizdik. İlk yarıda istediğimiz oyunu tam oturtamazsak bile ikinci yarının başlarında yediğimiz golden sonra futbolcu arkadaşlarım çok etkili oynadılar. Goller son bölümde geldi. Gerçekten etkili oynadık. Son dakikalarda gelen goller ve galibiyet bizi çok daha fazla mutlu etti. 3 puanla başlamak hem önemliydi. Hem de motive etti” diye konuştu.

“Daha Fazla Özgüvenli Oynayacağız”

Somaspor maçıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Macit,” Somaspor ciddi bir rakip. Şuanda grubumuzun lideri. İyi oyunculara sahipler. Özellikle hücum hattında kaliteli ayaklara sahipler. Kreatif oynuyorlar. Kalan 13 karşılaşmamızda Arhavispor ile Somaspor maçı arasında fark yok. Bizim bundan sonra oynayacağımız her maçtan puanlar çıkartmamız gerekiyor. Somaspor’a da bu şekilde hazırlanacağız. Evet rakip güçlü. Ancak bizde iyi bir takımız. Çarşamba galibiyetiyle beraber Soma karşısında biraz daha özgüvenli oynayacağımızı düşünüyorum” dedi.

“6 puan almak istiyoruz”

Yalovaspor Sportif Direktörü İlkay Margılıçlı,” Hem Çarşamba maçımızla hem de öncesinde oynadığımız iki maçla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. İkinci yarının ilk maçı istediğimiz gibi geçti. Geçen hafta Arhavi maçında bir sıkıntı yaşadık. Bu hafta Çarşamba karşısında özellikle son yarım saatlik dilimde istediğimiz oynadık. 3 puanla döndük. Bunu abartmıyoruz. Önümüze bakıyoruz. Şimdi önümüzde çok önemli iki maç var. Soma ve Karşıyaka. Çalışmalarımız bu yönde devam edecek. 6 puan almak istiyoruz. Teknik direktörümüzde bizlere ve oyuncularımıza Çarşamba’ya galibiyet için geldik söylemi olmuştu. Puanlara ihtiyacımız var. Oynayacağımız 2 karşılaşmadan da puanları alıp yolumuza devam etmek istiyoruz” diyerek sözlerine nokta koydu.

YORUM EKLE