YOSK, Balkan Şampiyonu

AKSA’nın ana sponsorluğunu üstlendiği Yalova Ortopedikler Spor Kulübü(YOSK) Bulgaristan’da katıldığı Balkan Şampiyonası’nı şampiyonlukla tamamladı.

YOSK, Balkan Şampiyonu

27 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında oynanan maçlarda YOSK Avrupa’nın dev takımlarına karşı mücadele etti. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’da defalarca kürsüye çıkan Yalova Ortopedikler Spor Kulübü, 2021 yılının Balkan Şampiyonu oldu.

İlk maçında Yunan rakibi Megas ile karşılaşan Yalova Ortopedikler Spor Kulübü adeta rakibini sahadan silerek parkeden 60 sayı farkla 86-26 galip geldi. Ardından ev sahibi Levski ile karşılaşan Yalova’nın engelsiz aslanları rakibini 74-42 yenerek kupaya uzandı.

Avrupa’nın sayılı takımları arasında yer alan Yalova Ortopedikler Spor Kulübü, Bulgaristan’da kazandığı başarı ile müzesine yeni bir şampiyonluk kupası daha eklemiş oldu.

“Mutluyuz ve gururluyuz”

Yalova Ortopedikler Spor Kulübü Başkanı Alpaslan Erkoç,” AKSA’nın destekleriyle birlikte hem gücümüze güç katıyoruz. Son olarak Bulgaristan’da katıldığımız Balkan Şampiyonası’nı birinci sırada tamamladık. Tüm teknik heyet ve sporcularımızı kutluyorum. Türkiye’mizin ve Yalova’mızın adını Avrupa’da başarıyla temsil etmeye devam edeceğiz. Bu turnuvaya katılmamızda maddi ve manevi destek veren Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Hakan Gencer’e ve Yalova Seyahat Başkanı Hasan Gencer’e teşekkür ediyorum. Hakan Gencer bu turnuvada takımımızla birlikte yer alarak oyuncularımızla gururu yaşadı” diye konuştu.

“Yalova’mıza armağan olsun”

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Gencer,” Bu gurur Yalova’mızın. Şehrimizin en başarılı takımlarından Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’müz Balkan Şampiyonu oldu. Bizde bu gurura ortak olduk. Yalova’mızın kurtuluşunun 100. Yılında bu başarı bizlerin yüzünü güldürdü. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’müzün yanında olmaya maddi ve manevi destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE