YOSK Süper Lig’e Gün Sayıyor

DowAksa’nın sponsorluğunda Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden ve üçüncü sırada bulunan Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK), Süper Lig için gün sayıyor.

YOSK Süper Lig’e Gün Sayıyor

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde ilimizi temsil eden YOSK, 19. haftası geride kalan ligde üçüncü sıraya tırmandı ve Süper Lig için büyük avantaj elde etti.

Son üç haftaya girilen lig, Koronavirüsü nedeniyle geçici olarak durduruldu. 1 Mayıs’tan itibaren kaldığı yerden devam etmesi planlanan müsabakalarda son üç haftaya büyük avantajla giren YOSK, 34 puanla üçüncü sırada ve Süper Lig’e çok yakın. Fiksür avantajını elinde bulunduran temsilcimiz son üç haftada evinde; Bursa BESK, Viaport Pendik Belediyesi Anadolu Yakası ve final niteliğindeki Antalya BŞB ASAT ile kozlarını paylaşacak. KKTC Girne Amerikan Üniversitesi’nin Süper Lig’i garantilediği ligde Viaport Pendik Belediyesi Anadolu Yakası da büyük ölçüde Süper Lig’e adını yazdırdı. Bileti alacak üçüncü takım olarak da YOSK ile Antalya BŞB ASAT çekişiyor. Fiksürde iki hafta deplasmanda oynayacak Akdeniz bahis ekibi; Tüpraş Batman BESK ile deplasmanda karşılaşacak. Ardından 68 Aksaray Belediyesi’ni ağırlayacak Antalya, son haftada Yalova deplasmanında YOSK’a konuk olacak. Yeşil-Kırmızlı takımımız YOSK, Antalya temsilcisinin bir galibiyet önünde bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 11:17
YORUM EKLE