Zafer Yalın ve Bahadır Düner Kırıkkale’de Kürsüye Çıktı

Kırıkkale Valiliği himayelerinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından “Pedallar Anadolu’nun Kalbinde, Kırıkkale’de” mottosu ile düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası 7. Etap Puanlı Yol Yarışlarında Zafer Yalın ve Bahadır Düner kürsüye çıkmayı başardı.

Zafer Yalın ve Bahadır Düner Kırıkkale’de Kürsüye Çıktı

Türkiye’nin en iyi sporcularının yarıştığı şampiyonanın startını Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu verdi.

23 Eylül 2022 tarihinde başlayan Türkiye Bisiklet Şampiyonası 7. Etap’ın son gününde ödül törenine Kırıkkaleli vatandaşların ilgisi yüksek oldu. 33 ilden gelerek Kırıkkale’de kıyasıya mücadele eden sporcular, parkur boyunca Kırıkkale’nin tarihi ve kültürel yerlerine tanık oldular. Kırıkkale Valiliği himayelerinde düzenlenen ve 3 gün süren şampiyonada Genç Erkek, Genç Bayan, U17 Erkek, U15 Erkek, U17 Bayan, Master Erkek 35+, Master Erkek 40+, Master Erkek 45+, Master Bayan, Master Erkek 50+, U15 Bayan, Master Erkek 55+ ve Master Erkek 60+ kategorilerinde dereceye giren sporcular ödüllerini törenle aldı.

İlk gün 96 kilometrelik yol yarışında Bahadır Düner kategorisinde ikinci olurken, Kreteryum yarışmasında ise üçüncü oldu. Takım arkadaşı Zafer Yalın ise hem ilk gün hem de ikinci günkü yarışmada birinci olma başarısı gösterdi.

Milli bisiklet sporcusu Bahadır Düner,” Yalova’mıza Türkiye Şampiyonası Kırıkkale yarışlarında getirdiğimiz 4 madalya hediyemiz olsun. Yalova için ne kadar ter döksek azdır. Bir sevdadır Yalova. Bizlere destek veren yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE