Zirve GSK 2. Lige Göz Kırptı

Türkiye Hentbol Federasyonu(THF) tarafından 5 Şehir merkezinde düzenlenen Erkekler Hentbol 2.Ligine yükselme maçları sona erdi. 5 gün boyunca deva eden maçlarda ilimizi Zirve Gençlik ve Spor Kulübü temsil etti.

Zirve GSK 2. Lige Göz Kırptı

Bursa grubunda mücadele eden Mavi Beyazlılar, oynadığı 5 karşılaşmada 3 galibiyet ve 2 yenilgi alarak grubunu 3. Sırada bitirdi. Bursa grubunda Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Kulübü birinci olurken, ev sahibi olan Bursagücü Gençlik ve Spor Kulübü ise ikinci sırada kaldı. 28 takımın başvuru yaptığı Erkekler Hentbol 2.Ligine yükselme maçlarına 13 takım katılmazken mücadele eden 15 takımdan 12’si 2. Lige adını yazdıracak.

Yalova’yı başarıyla temsil eden Zirve Gençlik ve Spor Kulübü’nün ise en iyi 3.’ler arasında yer alarak Erkekler Hentbol 2.Ligine yükselmesi bekleniyor.

Turnuvaya 37-31’lik Bursagücü Gençlik ve Spor Kulübü yenilgisiyle başlayan Hüseyin Kutrup’un öğrencileri sonrasında Sancaktepe Belediyesi GSK’yı 33-29, NSK Nirvana Spor Kulübü’nü 37-22, Tenis Dağcılık ve Arama Kurtarma Spor Kulübü’nü 38-25 yenerken son maçında Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Kulübü’ne ise 34-26 yenildi.

Türkiye Hentbol Federasyonu(THF) hafta içinde Erkekler Hentbol 2.Ligine yükselen takımları açıklaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 10:11
YORUM EKLE