‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ Uygulaması Yapıldı

Yalova’da İçişleri Bakanlığı’nın trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla yürüttüğü ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası başlatıldı.

‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ Uygulaması Yapıldı

İçişleri Bakanlığı’nca trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yasal ve yapısal düzenlemeler ile denetim faaliyetlerinin arttırılması amacıyla kamuoyu farkındalığını oluşturmak için ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ temalı kampanya, Yalova Cumhuriyet meydanında gerçekleştirildi. Uygulamam eş zamanlı olarak Yalova’nın 5 ilçesinde de Polis ve Jandarma Trafik ekipleri tarafından uygulamaya geçirildi.

Şoför ve Yolcular Bilgilendirildi

Yalova Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Ekipler tarafından koordine edilen uygulamaya katılan il protokolü; durdurulan araçların sürücüleri ve araç içerisinde bulunan yolculara, emniyet kemeri kullanımının önemini hatırlatarak broşür verdiler. Trafikte seyir halindeyken emniyet kemeri takmanın yalnızca tek bir hareket gerektirdiği ve birçok kazada hayat kurtardığı vurgulanan uygulamaya; Yalova Valisi Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutan Albay Mustafa Bakçepınar ve diğer yetkililer katıldı.

YORUM EKLE