Ekolojik Evi İncelediler

Yalova Kent Konseyi, İklim Değişikliği ve Afet Çalışma Grubu Güneyköy’de “Ekolojik Ev” olma özelliği taşıyan evde bir araya geldi.

Ekolojik Evi İncelediler

Yalova Kent Konseyi 15.12.2022 tarihinde İklim Değişikliği ve Afet Çalışma Grubu 6. Toplantısını Güneyköy’de Hâkim Menteş’in “Ekolojik Ev” olma özelliği taşıyan evinde gerçekleştirdi. Hâkim Menteş’in rüzgâr türbini, güneş panelleri ve yağmur suyu depolama sistemi kullanılan ev hakkında bilgiler vererek başlayan toplantı, Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliğinden Doç. Dr. Mehmet Direk’in “Yeşil Bina ve Isı Pompası Uygulamaları” ve Yalova Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden Doç. Dr. Sunay Türkdoğan’ın “Yeşil Gelecek İçin Hibrit Enerji Sistemleri” hakkında yaptıkları sunumlarla devam etti.

Çalışma Grupları Koordinatörü Aysun Mengüverdi organizasyonunda gerçekleşen toplantıya Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, Genel Sekreter Erkan Çetintaş, Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Ayaz, Kadın Meclisi Başkanı Fadime Karoğlu, Yürütme Kurulu Üyesi Kubilay Özer, Çalışma Grubu Başkanı Sabri Karaçam ve grup üyeleri Ergüder Falay, Güven Keskin ve Muhittin Mert katıldı. Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir toplantı hakkında, “Yenilebilir enerji, çağımızın ve de geleceğimizin vazgeçilmezi haline geleceğini bugün değerli akademisyenlerimiz tarafından da öğrenmiş olduk. Doğaya dost, ülke ekonomisine büyük katkısı olan yenilebilir enerji ile, kamu binalarımızdan tutun müstakil evlerimize kadar kullanılabilirliğiyle bizlere kolaylık sağlamaktadır. Bugün burada toplanmamızın en büyük sebebi de bu. Yenilebilir enerjinin evlerimizdeki kolaylığını ve de kullanışlılığını görmüş olduk. İleride görülecektir ki, yeni dünya düzeni üzerinde etkisi büyük olacak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE