Askerlere Evlilik Öncesi Eğitimi

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aile Eğitim Programları kapsamında, toplumda sağlıklı evliliklerin çoğalmasına katkıda bulunmak ve çiftlere evliliğe iyi bir başlangıç yapma fırsatı vermek amacıyla eğitim verildi.

Askerlere Evlilik Öncesi Eğitimi

Eğitimde geliştirilen Evlilik Öncesi Eğitim Programı çerçevesinde Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Yalova İl Jandarma Komutanlığındaki er, erbaşlara bilgiler aktarıldı. Sosyal Çalışmacı Selva Şengül tarafından ‘Evlilik Öncesi Eğitim’ konulu eğitim er ve erbaşlardan ilgi gördü.

Ayrıca Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile KOSGEB Personeline “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri” düzenlendi. Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından her ay bir kuruma verilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konulu farkındalık semineri bu ay Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile KOSGEB Personeline verildi.

Gerçekleşen seminerde; Şiddet türleri, yaygınlığı, şiddetin kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede uluslararası ve ulusal mevzuat, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında şiddet mağduru ve şiddet uygulayan kişiler hakkında alınan koruyucu ve önleyici tedbir kararları, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri ve Kadın Konukevi hizmetleri hakkında bilgiler verildi. Ayrıca Alo 183 Sosyal Destek Hattı hakkında da  bilgilendirme yapıldı.   ALO 183 Sosyal Destek Hattı tarafından şiddete uğrayan ya da uğrama tehlikesi bulunan ve desteğe gereksinimi olan kişilere psikolojik, hukuki ve ekonomik alanda danışmanlık hizmetleri sunulduğu, yararlanabilecekleri hizmetler hakkında bilgi verildiği anlatıldı.

YORUM EKLE