Bisiklet terminalleri geliyor

Yalova’da organik ulaşım projesi hızla ilerliyor. İlk adımları atılan bisiklet dönüşümü için yeni bisiklet terminallerinin ilki Cumhuriyet Meydanı’nda Adalar bilet satış gişesinin arka tarafına ve İDO Kartal İskelesi’nin yan tarafına yerleştirildi.

Bisiklet terminalleri geliyor
Yalova Ulaşımdan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz, öğrencilere 1000 adet bisiklet dağıtılacağını, 110 adet akıllı bisikletin de Ekim ayında Yalova’da yapılacak Dünya Sağlıklı Kentler Birliği toplantısında akıllı bisiklet terminalleriyle birlikte kullanılmaya başlanacağını kaydetti. Yılmaz, “Bu akıllı bisiklet terminalleri İDO Feribot İskelesi’nin önüne, RDKM çevresine, kent meydanına olmak üzere 8 noktaya yapılacak.

Akıllı bisikletler kart sistemiyle çalışacak. Bu terminallere kart sistemiyle parkedilebilecek” diye konuştu. Bisiklet kullanıcılarını sevindiren yeni bisiklet park yerleri ise şimdiden bisikletlerle dolup taşmaya başladı. Araçların değil, insanların ulaşımının öncelik kazandığı organik ulaşım projesi ile Yalova’nın daha yaşanabilir, şehir içi trafiğinin kontrol edilebilir seviyeye getirildiği, bisiklet kullanımının kısa mesafelerde her yaş ve her kesimden insan için tercih edilir hale getirildiği bir Yalova hedefleniyor. 

YORUM EKLE

banner137

banner138