Delmece Yaylası’na göl soğanları için çıkacaklar

Yalovalı trekkingciler, “Delmece Yaylası Göl Soğanları ve Doğayı Koruma Bahar Etkinliği” ile 21 Nisan Pazar günü farkındalık yürüyüşü gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Delmece Yaylası’na göl soğanları için çıkacaklar
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde bir araya gelecek olan trekkingciler, yaklaşık 16-18 km’lik orta zorluktaki parkurda doğa yürüyüşü gerçekleştirecek. Yaklaşık 7 saat sürmesi beklenen yürüyüş etkinliği ile doğayı koruma-tanıma ve sorunlarına çözüm getirmek için farkındalık yaratmak hedefleniyor.

Yaylada, Tema üyesi Mehmet Karaahmetoğlu ‘Delmece Yaylası ekosistemi ve göl soğanları’ hakkında bilgiler verecek. Yürüyüş rotasının yaylalar üçlemesi olarak gerçekleşeceği, Delmece Yaylası’nın ardından Karlık yaylası ve Aldere güzergahı takip edilerek, Onno Tunç anıtı önünde yürüyüşün tamamlanacağı belirtiliyor.

Yürüyüş rehberliğini ise Yalova Trekking Parkurları çalışmasıyla bilinen Fahrettin Yurtbay ve deneyimli trekkingci Akın Ergül yapacak. Yürüyüşe uzun mesafe yürümeye, trekking sporu yapmaya sağlık engeli bulunmayan, düzenli spor yapan, kendine güvenen herkesi beklediklerini belirten trekkingciler, katılmak isteyenlerin sosyal paylaşım sitesi facebook’ta oluşturulan etkinlik linkinden (
https://www.facebook.com/events/123209037867084/?fref=ts) ayrıntılı bilgi alabileceğini kaydediyor.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138