Hükümlülere Alkolün Zararları Anlatıldı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hükümlülerin gelişiminin sağlanması, rehabilite edilmesi ve topluma intibaklarının sağlanması yönündeki çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Bu kapsamda Adsız Alkolikler Yardım Derneği ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikle hükümlülere, “Alkolün Zararları” konulu bir seminer verildi.

Hükümlülere Alkolün Zararları Anlatıldı

Konuyla ilgili olarak Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise şu bilgiler verildi, “Denetimli Serbestlik, şüpheli, sanık ve hükümlülerin toplum içinde denetim, takip ve iyileştirilmesini kapsayan faaliyet ve uygulamaların bütünüdür. Hükümlülerin suç işlemesine neden olan davranışlarının düzeltilerek, tekrar suç işlemelerinin önlenmesi, ceza infaz kurumundan salıverilen hükümlülerin takip edilmesi, madde bağımlılarının rehabilitasyonu, mağdurların uğradıkları zararın giderilmesi ve bu yolla toplumun korunmasıdır.

Ceza infaz kurumundan salıverilen ve denetimli serbestlik tedbiri altına bulunan hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla yürütülen iyileştirme çalışmaları kapsamında yer alan faaliyetlerden biri bilgilendirme seminerleridir. Bu itibarla alkol kullanım problemi olan hükümlülerin alkol kullanımı bırakması ve bağımlılıkla mücadele etmeleri konularında, alkol sorunlarını çözebilmek ve diğer alkoliklere yardımcı olabilmek için deneyimlerini, güçlerini ve umutlarını paylaşan kişilerin bir araya geldiği bir kardeşlik kuruluşu olan Adsız Alkolikler Yardım Derneği ile işbirliği içerisinde alkolün zararları konulu seminer düzenlenmiş olup, seminere Adsız Alkolikler Yardım Derneği Marmara Bölge Başkanı Rıdvan Yıldırım konuşmacı olarak katılmış olup, hükümlüler tarafından yoğun ilgi gören seminerde eski kullanıcı olan konuşmacının alkol kullanım sorununun çözümüne yönelik yaşam tecrübelerini aktarmasının hükümlüler açısından verimli olduğu gözlemlenmiştir”

YORUM EKLE