IDO’dan “Engelliye Nasil Eziyet Ederim!” hizmeti

Yalova Nenehatun Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Lale Dondurmacı’nın sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta yayınlandığı fotoğraflar, deniz yoluyla Yalova’dan İstanbul’a geçmek isteyen engellilerin çektiği çileleri içler acısı görüntülerle ortaya koydu.

IDO’dan “Engelliye Nasil Eziyet Ederim!” hizmeti
Dondurmacı, yaşlıların ve yürüme engelli olanların feribotun alt kısmında evcil hayvanların bulunduğu merdiven altında yolculuk yapmaya mebur bırakıldığını dile getirerek, üst kata annesinin sırtında çıkarılan engelli vatandaşımızın fotoğrafını paylaştı.

Dondurmacı, “Bütün engelliler bu hizmetten yararlanabilir, sakın kaçırmayın. Evcil hayvanlarla birlikte yolculuk etmek için merdiven altı sizleri bekliyor. Zira Yalova-Pendik hattında çalışan feribotta asansör bulunmamaktadır. İlk eziyet bilet fiyatları ile başlıyor, daha sonra tekerlekli sandalyenin sığmadığı bölüm, daha sonra evcil hayvanların kafesleriyle birlikte merdiven altına bırakılmaları için anons yapılıyor. Yaşlılar ve yürüme engelliler onlarla yolculuk etmek zorunda bırakılıyor. Ama çareler tükenmedi, hizmette sınır yok. Eğer istersen dik merdivenlerden annenin sırtında yukarı çıkabilirsin. Yani kısaca ya merdiven altı ya annenin sırtı, seçim senin. Yinede memnun kalmazsan iyilikten anlamıyorsun demektir” diyerek İDO’nun Pendik feribotunda asansör bulunmamasını da sert bir dille eleştirdi. 
YORUM EKLE

banner137

banner138