Kılıç Deresi Üzerine Köprü Yapılıyor

Taşköprü Belediyesi Kılıç Deresi üzerinden Altınkum Sahil Sitesine ulaşımı sağlayacak olan köprünün temelini düzenlenen törenle attı.

Kılıç Deresi Üzerine Köprü Yapılıyor

Taşköprü Beldesi Altınkum Sitesi sakinlerinin talepleri üzerine harekete geçen Taşköprü Belediyesi kısa bir süre önce proje ve zemin etüt çalışmaları tamamlanan köprünün temelini düzenlenen törenle attı. Duaların okunduğu ve kurban kesiminin gerçekleştirildiği törende konuşan Taşköprü Belediye Başkanı nedret Gülen, “Beldemiz Altınkum sitesi ve sahil kısmına geçiş için Kılıç deresi üzerinde yapımına başladığımız Köprünün temelini attık. Kısa bir sürede tamamlayıp geçişi buradan sağladıktan sonra Tarihi Taşköprü’nün restorasyon çalışmalarına başlayacağız. Belde halkımıza hayırlı olsun” dedi.
Köprü’nün kendileri için taşıdığı öneme değinen Altınkum Sitesi sakinleri ise, “Belediye başkanımızdan burada ulaşımın rahatça sağlanabileceği bir köprü talep etmiştik. O da bize köprünün sözünü vermişti. Bugün sözünü tuttu ve köprümüzün temel atma törenini gerçekleştirdik. Kısa süre içerisinde tamamlanacağı belirtilen bu köprü sayesinde artık sahil kısmına daha rahat bir ulaşım imkanına kavuşmuş olacağız. Başkanımız Nedret Gülen’e yürekten teşekkür ederiz” dediler.

YORUM EKLE