Muhtarlara, “Şiddet” Semineri

Yalova Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Köy ve Mahalle Muhtarlarına “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Cezai Tedbirler” konulu bir seminer verildi.

Muhtarlara, “Şiddet” Semineri

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ekipleri, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yalova Eylem Planı kapsamında, Yalova Merkez Mahalle ve Merkez Köy Muhtarlarıyla bir araya geldi. Seminerde,  Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinde görevli sosyal çalışmacı Buse Canay “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele”, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Fatma Kahraman Güloğlu “ Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” ve Yalova Barosundan Av. Elif Turnacı Çavuş ise “ Şiddet karşısında Cezai Tedbirler” konusunda bilgi verdi.

21 Muhtarının katıldığı seminerin açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal muhtarlarımızın özellikle kadına yönelik şiddetle mücadelede toplumda önemli bir yeri ve sorumluluklarının olduğunu, devletimizi mahallelerde temsil eden birer kanaat önderi olduklarını, bu nedenle mahallelerinde şiddet durumlarında gerekli ihbarı ve yönlendirmeyi yapmalarının, toplumsal cinsiyet eşitliğini önce mahallelerinde benimsetmelerinin önemini vurguladı.

YORUM EKLE