Selimandıra Deresinde Islah Çalışması Sürüyor

Kadıköy'ün içerisinde geçen Selimandıra Deresi yıllardır adeta kaderine terk edilmişti. Geçtiğimiz yıl ıslah çalışmalarına başlanan dere, yatağından çevre düzenlemesine kadar süren çalışmalarla modern bir görünüme kavuşuyor.

Selimandıra Deresinde Islah Çalışması Sürüyor

Kadıköy Beldesinin ortasından geçen ve kuvvetli yağışlarda ise taşarak çevresindeki alanları sular altında bıraka Selimandıra Deresi bununla da kalmayıp kötü görünümü ile beldeye yakışmayan bir tablo oluşturuyordu. Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin derenin ıslahını başlattı. İlk olarak dere yatağı genişletilip derinleştirilen dereni yatak kısmı betonla kaplandı. Bununla da kalınmayarak derenin çevresi yüksek beton duvarlarla kaplandı. Belediyenin kendi imkanlarıyla sürdürdüğü çalışma tüm hızıyla devam ediyor. Dere yapılan ıslah çalışması sonrasında her açıdan modernize edildi.

Derenin artık beldeye yakışır bir hal aldığını belirten Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, "Kadıköy beldemizdeki en önemli derelerden birisi olan Selimandıra Deresi kuvvetli yağışlarda taşıp çevresine zarar veriyordu. Görüntüsü de çok kötüydü. Biz seçim vaatlerimiz arasında yer alan dere ıslah çalışmasını görevi alır almaz başlattık. Kendi imkanlarımızla yürüttüğümüz çalışmalarla deremizin ıslahını tamamlamayı hedefliyoruz. Dere yatağı genişletilip betonla kaplandı. Çevresine yüksek beton duvarlar örerek olası bir taşkın riskini neredeyse sıfıra indirdik. Görünümü anlamında da beldemize yakışır bir hal aldı” dedi.

YORUM EKLE