Sonbahara girerken saç bakımına dikkat!

Sonbaharı karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde güneş ve denizin etkisiyle yıpranan saçlarda dökülmeler yaşanabileceğini belirten Yalovalı kuaför Erkan Çetin, sonbahara girerken özellikle kadınların gerekli saç bakımlarını yaptırmaları gereğine dikkati çekti.

Sonbahara girerken saç bakımına dikkat!
Deniz ve güneşle birlikte kuruyan saçların cansızlaştığını ve üstüne eklenen mevsim değişikliğiyle birlikte saçlarda dökülmeler yaşanabileceğini belirten  Çetin, “Kadınların en güzel giysisi saçlarıdır. Bu nedenle saçlarına gereken özeni ve bakımı göstermeye dikkat etmeliler. Dönemsel saç dökülmelerinde beslenme ve canlandırıcı saç bakım maskeleriyle parlak ve canlı saçlara kavuşmak mümkün “ diye konuştu.

Saç bakımında keratin içeren şampuanlar ve argan yağı içerikli saç bakım ürünlerini tavsiye eden Yalovalı Kuaför Erkan Çetin, sağlıklı saçlara sahip olmada beslenmenin de etkili olduğunu özellikle B 12 vitamini ve selenyum deposu kabak çekirdeğinin de iyi bir seçenek olduğunu söyledi. Sonbahara girdiğimiz şu günlerde Yalovalı kadınlara haftada bir gün saç maskesi yaptırmalarını tavsiye eden Çetin, saçları yıkarken çok sıcak suyla değil ılık suyla yıkanmasını
  tavsiye etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138