“Suriye halkı ne istiyor” konferansı

Köklü Değişim Dergisinin 16 eylül pazar günü 15 il 17 noktada düzenlediği “Suriye Halkı Ne İstiyor?Biz Ne Yapmalıyız?” konulu konferanslar serisi Yalova’da gerçekleşti.

“Suriye halkı ne istiyor” konferansı

Açılış konuşması ve teşekkür konuşmasını Ali Tuncer’in yaptığı konferans daha sonra Hacı Kemal Fidan Camii İmam-Hatibi Sami Kurttaş'ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.  Suriye’de yaşanan zulmü ve Suriye halkının ne istediğini anlatan bir sinevizyon gösterildi.

Daha sonra Köklü Değişim Dergisi yazarlarından Osman Yıldız konuşmasına ilk önce Allah’ın Rasulune hakaret içeren bir filmin ABD'de gösterime girmesiyle ilgili açıklama yaptı.Bu tür eylemlerin ne ilk nede son olacağına değinen Yıldız, “Suriye Halkı Ne İstiyor? Biz Ne Yapmalıyız?”konulu sunumunu yaptı.

Yıldız konuşmasında; Suriye’de yaşanan vahşeti katledilen müslümanların durumunu Suriye’de, Batı ve bölge devletlerinin “oparasyonel mekanizma” kapsamındaki planlarını anlattı. Ayrıca tüm dünya ve bölge devletlerinin Suriye’de yaşanan katliamı izleyerek Beşar Esad'a daha fazla katliam yapması için zaman tanıdıklarını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138