banner149

Yeni Hafta Sağanak Yağışlı Geçecek

Meteoroloji, Marmara Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yalova'da aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışın Çarşamba gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Yeni Hafta Sağanak Yağışlı Geçecek

Marmara Bölgesi'nde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgedeki hava sıcaklığında önemli değişiklik beklenmiyor. Bölgede sıcaklıklar mevsim normalleri civarında seyredecek. Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova), gece saatlerinde Tekirdağ ve Kırklareli'nin doğu kesimlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışın Yalova’da Çarşamba günü yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakacağı belirtildi.

Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette eseceği bölgede yağışların kuvvetli olması öngörülürken yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

YORUM EKLE

banner137

banner138