Yeni Yaşam’dan 80 engelliye akülü sandalye

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği, 80 engelliye akülü araç dağıtımı gerçekleştirdi. Yalova Lisesi Selçuk Ergin Spor Salonu’nda gerçekleştirilen akülü araç dağıtım töreni tam bir şölen havasında geçti.

Yeni Yaşam’dan 80 engelliye akülü sandalye
Etkinlikte Hollanda'da yaşayan Metin Turgut Demirci tarafından Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği'ne bağışlanan 80 adet akülü araç engellilere verildi. Törene CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Niyazi Eruslu, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Selim Karahan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman da katılarak destek verdi. Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Murat Arslanhan tören öncesi yaptığı konuşmada bu anlamlı etkinliğe destek veren herkese teşekkür etti. 

Yalova Müzisyenler Derneği Halk Korosu, Yalovalı sanatçılar ve engelli korosunun müzik dinletileriyle renklenen gecede engellilerle birlikte Başkan Koçal ve Milletvekili İnce çiftetelli oynadı. 80 akülü aracın engellilere teslim edilmesinin ardından konuşan Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği 2. Başkanı Metin Soysal ise yardımsever Metin Turgut Demirci ve akülü araçların getirilmesinde payı olduğunu belirttiği Vefa Salman’a teşekkür etti.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138