Yeşilay'dan Survivor Parkı Projesi

Yeşilay ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılması hedeflenen Yeşilay Tematik (Survivor) Park ve Simülasyon Merkezi AR-GE projesinin literatür çalışmalarının startı verildi.

 Yeşilay'dan Survivor Parkı Projesi

Yeşilay ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılması hedeflenen Yeşilay Tematik (Survivor) Park ve Simülasyon Merkezi AR-GE projesinin literatür çalışmalarının startı verildi.
Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Yeşilay Tematik (Survivor) Park ve Simülasyon Merkezi ile ilgili şu bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı, "Yeşilay Tematik (Survivor) Park ve Simülasyon Merkezi AR-GE projesi; insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak bağımlılıklarla mücadele eden bir sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay’ın amaç ve hedefleri gözetilerek bu olguların güçlenmesi ve yaygınlaşması için başlatılan bir projedir. Öncelikle bağımlılıklara farkındalık kazandırmak ve her türlü bağımlılığın önüne geçmek amacıyla sosyal yaşamı zenginleştirmeyi hedefleyen mekânlar oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda yapılması hedeflenen tematik park projesinde alt birimler oluştururken; Bağımlılıklar ve etkilerinin değerlendirileceği, uyuşturucu maddeyi kullanan kişinin nasıl anlaşılacağı, ailelerin uyuşturucu karşısında nasıl bir tedbir alması gerektiği, konu hakkında nasıl bir çözüm uygulanacağı konularının işlendiği ve bu maddelerin vücuda etkilerini gösteren interaktif eğitim panellerinin yer aldığı bir simülasyon merkezi parkın incisi olarak yer alacaktır. Bunun yanı sıra sosyal aktivitelerin zenginleştirileceği (Survivor) park hedef kitleyi pozitif etkileyecek ikinci unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekip çalışması ile yapılacak bedensel aktiviteler ruhsal düzenin sağlanmasında ön ayak olacaktır. Modern insanı taştan mekanlara ve beraberinde getirdiği teknolojiye bağımlı kılan unsurların uzaklaştırılması amacıyla ailecek toprak ve doğayla bir araya gelmeyi sağlayacak hobi bahçeleri parkın bir diğer kolunu oluşturmaktadır. Bunların yanı sıra piknik alanları, yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, çocuk oyun alanları tematik parkta yer alacaktır. Ar-Ge projemiz ile ilgili literatür çalışmaları yaparak araştırmalarımıza start verdildi. Ülkemizde ve yurtdışında bulunan tematik park örnekleri incelendi. Bununla birlikte ülkemizde bulunan simülasyon merkezleri örnekleri inceleme ve araştırmaları devam etmektedir" 

YORUM EKLE

banner137

banner138