Dünya’nın en güzel kukla gösterisine hazır mısınız?

Amerika’ nın en ünlü kukla sanatçılarından Scott Land ve Kuklaları (Scott Land & Marionettes), 15 Mayıs Salı Günü Yalova’da gösteri yapacak.

Dünya’nın en güzel kukla gösterisine hazır mısınız?
Amerika’ nın en ünlü kukla sanatçılarından Scott Land, 1985 yılından bu yana 10 bini aşkın gösterisi ile kukla sanatının zirvesinde yerini aldı. Çok sayıda Paramouth ve Hollywood filminde Sylvester Stallone’den Arnold Schwargenger’e , Meg Ryan’dan Barbara Streisand’a yüzlerce sanatçıyı kuklalarıyla karekterize eden Scott Land, 2006 da Tibet’ e yolculuğu sırasında Tibet’in özgürlük önderi Dalai Lama’ya atfettiği kukla ile Sayın Lama’ ya özel bir show sundu.

Amerikan Başkonsolosluğu kültür hizmetleri çerçevesinde İstanbul Uluslararası Kukla Festivali’ne davet edilen ve 10 gün boyunca İstanbul un çeşitli semtlerindeki festival gösterilerinde yer alan ünlü kukla sanatçılarından Scott Land, büyük ilgi gördü. Scott Land, Yalova Belediyesi kültür etkinliği çerçevesinde 15 Mayıs Salı Günü Saat 19:00’da RDKM’de Yalovalılara muhteşem bir kukla gösterisi sunacak. 
YORUM EKLE

banner137

banner138