00:39 KÜLTÜR

Yalova, doğal güzellikleri, şifalı suları, Marmara Denizine uzanan plajları, ormanlık alanları ve kültürel miraslarıyla, “Yalova Benim Kentimdir” diyen Atatürk şehridir. Yalova’da kültürel mirasları ve Yalova’nın müzeleri ile dikkat çekmeye devam ediyor.

00:38 KÜLTÜR

Yalova’nın sembolü haline gelmiş, Çınar ile olan diyalogunun derin iz bıraktığı, hikayesi dillere destan Yürüyen Köşk. Yalova’nın en çok turist çeken müzesi Yürüyen Köşk’ün hikayesi sizlerle.

00:37 KÜLTÜR

Yalova, doğal güzellikleri, şifalı suları, Marmara Denizine uzanan plajları, ormanlık alanları ve kültürel miraslarıyla, “Yalova Benim Kentimdir” diyen Atatürk şehridir. Yalova’da kültürel mirasları ve Yalova’nın müzeleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Yalova Müzelerinden kentin meydanının merak konusu olan Kent Müzesi hakkında bilmeniz gerekenler.

00:36 KÜLTÜR

Yalova, doğal güzellikleri, şifalı suları, Marmara Denizine uzanan plajları, ormanlık alanları ve kültürel miraslarıyla, “Yalova Benim Kentimdir” diyen Atatürk şehridir. Yalova’da kültürel mirasları ve Yalova’nın müzeleri ile dikkat çekmeye devam ediyor.

00:35 KÜLTÜR

Yalova, doğal güzellikleri, şifalı suları, Marmara Denizine uzanan plajları, ormanlık alanları ve kültürel miraslarıyla, “Yalova Benim Kentimdir” diyen Atatürk şehridir. Yalova’da kültürel mirasları ve Yalova’nın müzeleri ile dikkat çekmeye devam ediyor.  Dikkat çeken müzelerden biride yeşilin içinde ki  Termal Atatürk  Köşkü.

00:34 KÜLTÜR

Mustafa Kemal Atatürk tarafından kullanılmış evlerden olması sebebiyle Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 20.11.2007 tarih 193 sayılı kararı ile tescil edilen Tigem Atatürk Köşkü Baltacı Çiftliği köşkü olarak da bilinmektedir. Yürüyen Köşkü yaptırmadan önce kullandığı bir yapıdır. Restorasyonu 2013 yılı Şubat ayında başlamış olup, 2014 yılı Temmuz ayında tamamlanmıştır.

00:33 SPOR

Yalova Kartalspor:0 Yalova Çotanaklarspor:6 2.Amatör Küme A Grubunun son haftasında son sıradaki Yalova Kartalspor, lider Yalova Çotanaklarspor’u ağırladı.

00:32 SPOR

Samanlıspor:3 Gençlerbirliği:2 2. Amatör Küme A Grubunun son haftasında Play-Off iddiasını sürdüren Samanlıspor ile Gençlerbirliği kozlarını paylaştı.

00:31 SPOR

Yalova Üniversitesi:1 Kocaderespor:4 2.Amatör Küme B Grubunda ikinci sırayı garanti altına alan Yalova Üniversitesi son haftada Play-Off mücadelesi veren Kocaderespor’u ağırladı. Amatör Saha-1’de oynanan maçı Çınarcık temsilcisi 4-1 kazanmayı başardı.

00:30 SPOR

Kirazlı Köyüspor:3 Yalova Çağlarspor:1 2. Amatör Küme A Grubunun son haftasında Kirazlı Köyüspor ile Yalova Çağlarspor takımları kozlarını paylaştı. Amatör Saha-1’de oynanan mücadeleyi ev sahibi ekip 3-1’lik skorla kazanıp şampiyonluktaki az olan umutları için bekledi ancak mucize gerçekleşmedi.