banner123

İznik Ultra Maratonu’nda Yalova’ya bronz madalya

Türkiye'nin en uzun tek etaplı koşusu İznik Ultra Maratonu’na Yalova’dan katılan tek isim olan Dr. Muazzez Özçelik, bu zorlu yarıştan bronz madalya ile ayrılmayı başardı.

İznik Ultra Maratonu’nda Yalova’ya bronz madalya

Bursa İznik’te yapılan yarış, 126 km’lik parkuruyla ülkenin tek etaptan oluşan en uzun koşusu özelliğini taşıyor. Bayanlar kategorisinde Rus Elena Polyakova’nın 18 saat 51 dakika 27 saniyelik derecesiyle ilk sırayı elde ettiği yarışmada, Bakiye Duran ikinci sırada, Yalova’dan katılan Muazzez Özçelik ise 23 saat 10 dakika 4 saniye ile üçüncü sırada yer aldı.

 

126 km’yi 19 yarışmacı tamamlayabildi

 

Bu yıl ilk kez koşulan maratonun oldukça zorlu olduğunu belirten Özçelik, yarışı değerlendirdiği sosyal paylaşım sitesindeki yazısında, “Türkiye’nin en uzun tek etaplı ilk ultra maratonunu koştuk. Fiziksel olduğu kadar zihinsel sınırların zorlandığı bir yarış oldu. 23 saat 10 dakikada tamamladığım yarışta 20 saat boyunca yağmur hiç kesilmeden ve ara ara çok şiddetlenerek yağdı. Parkurun yüzde 80’i ise zeytin tarlalarından geçtiği için zemin çok çamurlu ve zorlayıcıydı. Destek için benimle birlikte orada olan ve her istasyonda tüm ihtiyaçlarımı karşılayan, daha da önemlisi moral desteği veren sevgili Tülin ve Esra’ya sonsuz teşekkürler. Onlar olmasaydı sanırım parkuru tamamlayamayabilirdim. Yarışı düzenleyen İznik Ultra ekibine emekleri için teşekkürler, böylesi zor yarışları düzenleme cesareti gösterdikleri için” diye yazdı. Koşuyu erkeklerde 15 saat 43 dakika 3 saniye ile Mehmet Yavuz ilk sırada bitirdi. Oldukça zorlu ve çekişmeli geçen 126 kilometrelik koşuyu, 31 katılımcıdan ancak 3’ü bayan 19 sporcu tamamlayabildi.

 

YORUM EKLE