banner123

Klasik otomobil rallicileri Yalova’dan geçti

Türkiye’nin ilk klasik otomobil sivil toplum kuruluşu olan Klasik Otomobil Kulübü, 23 Nisan Bahar Rallisi’nde antika otomobilleri çocuklarla buluşturdu.

Klasik otomobil rallicileri Yalova’dan geçti

Mustang’lerden Chevrolet’lere, Anadol’lardan Bugatti’lere onlarca klasik otomobil, her yıl farklı güzergahlarda yapılan rallide bu kez İstanbul Hilton Garden Inn’den start alarak, Yalova üzerinden Mudanya’ya ilerledi. 21-23 Nisan tarihleri arasında İstanbul, Yalova, Mudanya, Bursa, İznik güzergahlarında koşulan rallide klasik araçların Cumhuriyet Caddesi’nden geçişleri de heyecan yarattı.

Yalovalılar, birbirinden değerli klasik arabaların geçişini büyük bir heyecanla izlerken, bazıları da hemen cep telefonlarına sarılarak bu anı kaydetmeyi ihmal etmedi. Ralli, ikinci gün Hampton by Hilton Bursa’dan start alarak çinileri kadar tarihi dokusu ile de ünlü İznik etabını koştu. Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Saydun Gökşin “Baharın geldiği bu aylarda, yeşilin her rengini barındıran Yeşil Bursa'da gerçekleştirdiğimiz bu yarışta katılımcıların çok büyük keyif alacağını düşünüyorum. Gelişen Bursa, doğaya verdiği önemi üst seviyede tutması sayesinde güzelleşmeye devam ediyor, bu sebeple Klasik Otomobil Kulübü olarak gelecek yıllarda da Bursa ve çevresinde klasik otomobil yarışı düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

 

YORUM EKLE