TUFAG, birincilik için yarıştı

Yalova Turizm ve Folklor Araştırma Geliştirme Derneği (TUFAG), Kültür Bakanlığı ve Sabancı Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği ve 20 yıl kutlamalarının yapılacağı Türkiye Halk Oyunları Yarışması’nda birincilik için yarıştı.

TUFAG, birincilik için yarıştı
Geçtiğimiz yıllarda yarışmadan 2 tane birincilik, 1 tane ikincilik, 3 tane üçüncülük ve mansiyon ödülleri alarak Yalova’nın Ulusal ve Uluslararası alandaki gururu haline gelen TUFAG, yarışmanın 20. yılı sebebiyle geçmiş yıllarda “Komple Nitelikli” ve “Stilize Dalda” birinci olan topluluklarla yarıştı.

Türkiye’de halk oyunlarının OSCAR’ı olarak nitelendirilen yarışmanın büyük finalinde; Anadolu Folklor Vakfı (Kırşehir Yöresi), Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Karagöz Halk Dansları Topluluğu (Bursa Yöresi), Çankaya Belediyesi HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Üsküp Yöresi), İzmir Çiğli Halk Eğitim Merkezi Ve A.S.O (İzmir Yöresi), Kartal Belediyesi Folklor Derneği (Bitlis Yöresi), Kütahya Merkez Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü (Kütahya Yöresi), Tuana Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(Trabzon Yöresi), Yedirenk Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Kırklareli Yöresi), geçmiş yıllarda şampiyon olan 10 topluluk birincilik için mücadele etti. Yalova Turizm ve Folklor Araştırma Geliştirme Derneği, ilimizi yarışmada Fethiye Yöresinden sahneledikleri oyun ile temsil etti. Yarışmada derece alan gruplar bu akşam yapılacak olan gala ile ödüllerini alacaklar.

YORUM EKLE

banner137

banner138